Неділя, 12.05.2024, 11:50

Мостиське районне управління юстиції

Календар
«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Липень » 25 » Порядок укладання договору оренди землі
10:22
Порядок укладання договору оренди землі

 Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Відносини, пов'язані  з орендою землі,  регулюються Земельним кодексом України,   Цивільним   кодексом   України ,      Законом України “Про оренду землі”,  законами  України,  іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

 Об'єктами оренди   є   земельні  ділянки,  що  перебувають  у власності громадян,  юридичних  осіб,  комунальній  або  державній власності.

Укладення договору  оренди  земельної   ділянки   із   земель приватної власності  здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно  із  законом вправі  набувати  право  оренди  на  таку земельну ділянку.

Укладення договору   оренди   земельної   ділянки  із  земель державної  або комунальної  власності  здійснюється  на  підставі рішення  відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом  України ,  або  за результатами аукціону.

Укладення договору   оренди   земельної   ділянки  може  бути здійснено на підставі цивільно-правового договору  або  в  порядку спадкування.

Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Не підлягають передачі в оренду земельні ділянки, штучно створені у межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, розташованих у прибережній захисній смузі водних об’єктів, крім випадків, передбачених законом.

Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою - не більше 5 років та довгостроковою - не більше 50 років.

Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного капіталу власником земельної ділянки - на строк до 50 років, крім випадків, визначених законом.

Орендована земельна ділянка або її частина може за згодою орендодавця передаватись орендарем у володіння та користування іншій особі (суборенда).

Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.

У разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності земельна ділянка надається в оренду на строк не менше 30 років.

 

Начальник реєстраційної служби

Мостиського РУЮ                   Н.І.Голуб

 

Переглядів: 565 | Додав: Justycija | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: