Четвер, 12.12.2024, 17:29

Мостиське районне управління юстиції

Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Липень » 10 » Засновники громадських об’єднань
16:11
Засновники громадських об’єднань

       З появою нових форм власності з’явилося нове слово – засновник. Спочатку не всі розуміли його значення, але згодом його стали вживати в різних інстанціях. Засновник – це фізична або юридична особа, яка створює нове підприємство або фонд. В якості засновника може виступати одна людина, а можуть виступати співзасновники (група осіб). Ще можна підібрати синонім цього слова – засновник або творець організації чи підприємства.
       Відповідно до статті 7 Закону України «Про громадські об‘єднання», засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років. У порівнянні з Законом України «Про об’єднання громадян», який діяв до 1 січня 2013 року, засновниками молодіжних та дитячих організацій могли бути  громадяни України, громадяни  інших  держав,  особи  без  громадянства,  які 15-річного віку.

       Засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення.

       Кількість засновників громадського об'єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

       Засновниками громадської спілки не можуть бути юридичні особи приватного права, єдиним засновником яких є одна і та сама особа.

       Засновником громадської спілки не може бути юридична особа приватного права, якщо засновник (власник істотної участі) цієї юридичної особи внесений до переліку осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності, або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

       Засновником громадської організації не може бути особа, яку визнано судом недієздатною.

       Повноваження засновника громадського об'єднання закінчуються після прийняття рішення про реєстрацію або прийняття повідомлення про утворення громадського об'єднання в установленому цим Законом порядку.

       Під істотною участю у цьому Законі слід розуміти пряме та опосередковане, самостійне або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або голосів за придбаними акціями (частками) юридичної особи або незалежно від формального володіння можливість значного впливу на управління чи діяльність юридичної особи.

 

 

Провідний спеціаліст

реєстраційної служби                              Л.Яворська

Переглядів: 733 | Додав: Justycija | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: