Четвер, 05.12.2024, 04:42

Мостиське районне управління юстиції

Календар
«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 15
Гостей: 15
Користувачів: 0

Головна » 2012 » Березень » 26 » ПРАВА ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН
15:45
ПРАВА ОБ'ЄДНАНЬ ГРОМАДЯН

Як відомо, право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини, і гарантується Конституцією та законодавством України. Законодавство про об’єднання громадян складається з Конституції України, Закону України «Про об’єднання громадян» та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього. Потрібно відмітити, що зазначений вище Закон України «Про об’єднання громадян» надає широкі права зареєстрованим об’єднанням громадян для здійснення ними цілей і завдань, визначених у статутних документах. Так, об'єднання громадян користуються правом:

- виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;

- представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів (учасників) у державних та громадських органах;

- брати участь у політичній діяльності, проводити масові заходи (збори, мітинги, демонстрації тощо);

- ідейно, організаційно та матеріально підтримувати інші об'єднання громадян, надавати допомогу в їх створенні;

- створювати установи та організації;

- одержувати інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей і завдань;

- вносити пропозиції до органів влади і управління;

- розповсюджувати інформацію і пропагувати свої ідеї та цілі;

- засновувати засоби масової інформації тощо.

Також, згідно статті 20 Закону «Про об’єднання громадян» громадські організації мають право засновувати підприємства, необхідні для виконання статутних цілей.
Стосовно політичних партій, то у порядку, передбаченому законодавством, політичні партії також мають право:

- брати участь у виробленні державної політики;

- брати участь у формуванні органів влади, представництва в їх складі;

- доступу під час виборчої кампанії до державних засобів масової інформації.
         Стосовно майнових прав об’єднань громадян, то у статті 21 Закону України «Про об’єднання громадян» чітко зазначено, що об’єднання громадян набуває право власності на кошти та інше майно, передане йому засновниками, членами (учасниками) або державою, набуте від вступних та членських внесків, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями, а також на майно, придбане за рахунок власних коштів чи на інших підставах, не заборонених законом.
         Політичні партії також мають право на майно, придбане від продажу суспільно-політичної літератури, інших агітаційно-пропагандистських матеріалів, виробів з власною символікою, проведення фестивалів, свят, виставок, лекцій, інших політичних заходів.

Громадські організації також мають право на майно та кошти, придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності створених ними госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств.

Заслуговує на увагу пункт 5 статті 21 вищевказаного Закону, який детально регулює питання власності об’єднань громадян, які припиняють свою статутну діяльність : «кошти та інше майно об'єднань громадян, в тому числі тих, що ліквідуються, не може перерозподілятись їх членами і використовується для виконання статутних__завдань_або на благодійні цілі, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за рішенням суду спрямовується в доход держави.
           Крім прав Закон України «Про об’єднання громадян» встановлює і обмеження щодо одержання коштів та іншого майна політичними партіями, їх установами та організаціями, зокрема, політичним партіям, їх установам та організаціям забороняється прямо або опосередковано одержувати кошти та інше майно від:

- іноземних держав та організацій, міжнародних організацій, іноземних громадян та осіб без громадянства;

- державних органів, державних підприємств, установ та організацій, крім випадків, передбачених законами України;

- підприємств, створених на основі змішаної форми власності, якщо участь держави або іноземного учасника в них перевищує 20 відсотків;

- нелегалізованих об'єднань громадян;

- анонімних пожертвувачів.

Політичні партії не мають права одержувати доходи від акцій та інших цінних паперів, їм забороняється мати рахунки в іноземних банках та зберігати в них коштовності. Також, політичні партії зобов'язані щороку публікувати свої бюджети для загального відома.

Потрібно відмітити, що з метою виконання статутних завдань і цілей__зараєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську__та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.

Політичні партії, створювані ними установи і організації не мають права засновувати підприємства, крім засобів масової інформації, та займатись господарською та іншою комерційною діяльністю, за винятком продажу суспільно-політичної літератури, інших пропагандистсько-агітаційних матеріалів, виробів із власною символікою, проведення фестивалів, свят, виставок, лекцій, інших суспільно-політичних заходів.

Об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

 

Провідний спеціаліст реєстраційної служби

Мостиського РУЮ

М.Поліщак

Переглядів: 1295 | Додав: Justycija | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: