П`ятниця, 10.05.2024, 04:32

Мостиське районне управління юстиції

Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2013 » Липень » 5 » НАСИЛЬСТВО З БОКУ ПІДЛІТКІВ
15:30
НАСИЛЬСТВО З БОКУ ПІДЛІТКІВ

Ми живемо у світі, де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище як насилля, тобто дія чи бездіяльність, що спричиняє або здатна спричинити фізичні, психічні ушкодження особистості. За цією дефініцією стоїть не одна скалічена доля чи розбите життя.

З випадками жорстокості в молодіжному середовищі зіштовхуємося дуже часто. Випуски новин переповнені повідомленнями про злочини, вбивства, пограбування, левову частку яких скоюють підлітки, тінейджери. Звісно така інформація викликає деякий резонанс у суспільстві. Однак сам факт приниження людини людиною, навіть, на перший погляд – дрібний, несуттєвий (наприклад, через «невинні» жарти), все ж залишає гіркий осад в душах скривджених і напевно позначається на особистості кривдника.

Психологія особистості підлітка знаходиться на прикордонному стані і виражається у численних суперечностях не тільки з думкою оточуючих його людей, але і навіть зі своїми внутрішніми орієнтирами.

Такі протиріччя обумовлені тим, що фізичної розвиток підлітка випереджає його психологічний моральний розвиток. Його організм говорить, що він знаходиться на підсумковій стадії формування дорослої людини, при цьому душевні переживання ближче до переживань дитини. Це дає грунт загострення відносин як між самими підлітками, так і між підлітками і представниками старшого покоління.

Нерідко в поведінці 13-17-річних молодих людей і дівчат проявляється агресія, яку деколи буває важко пояснити. Підлітки дуже болісно ставляться, коли їх інтересами навколишні намагаються нехтувати.

Виходячи їх особливостей психологічного сприйняття навколишнього світу підлітками, потрібно уважніше ставиться до їх особистісним орієнтирам. Ніякого насильства над собою підліток терпіти не стане, тому нав’язування сторонньої волі для нього неприйнятно. Згідно зі статистичними даними найбільше число суїцидальних спроб відноситься саме до підлітковій групі людей.

Тут грають роль різні фактори: нерозділена любов, впевненість у тому, що підлітка не розуміють і не приймають оточуючі. Емоційні переживання настільки яскраво виражені, що часом від підлітка можна очікувати самої неприродною реакції на цілком пересічні речі.

Будь-яке зауваження про його неправильну поведінку викликає різке неприйняття і налаштовує молоду людину проти того, хто це зауваження висловив.

Для того щоб налагодити контакт із підлітком психологи радять скористатися простим прийомом: намагатися перенести себе на його місце, сприйняти його інтереси як свої. Якщо підліток побачить, що вас дійсно цікавлять його погляди, думки та переконання, то він відчує у вас людину, на яку можна покластися.

Робота з підлітками — важка праця. Однак якщо молодим людям у цьому віці прищеплювати вічні цінності, то віддача в майбутньому буде максимально позитивною.

 

Спеціаліст І категорії

Мостиського районного управління юстиції                                      Х.Р. Бойко

Переглядів: 819 | Додав: Justycija | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: